Ο διαγωνισμός τραγουδιού και ραδιοφωνικού μηνύματος ολοκληρώθηκε. Οι κριτές και τα σχολεία έχουν πάρει τη σκυτάλη της αξιολόγησης, μέχρι να ξεκινήσει η ψηφοφορία του κοινού, και όλα μοιάζουν ήρεμα…
Λάθος!!! εδώ στο European School Radio είμαστε όλοι σε ρυθμούς πυρετώδους προετοιμασίας για το επόμενο μεγάλο γεγονός της χρονιάς: Το 8ο Φεστιβάλ Μαθητικού ραδιοφώνου!!!!
Πού θα γίνει; Τι μέσο θα χρειαστούμε να το προσεγγίσουμε; Πλοίο, αερόπλοιο ή διαστημόπλοιο;;;
Σε αυτά και άλλα πολλά φλέγοντα ερωτήματα μας απαντούν οι συνδιοργανωτές του φεστιβάλ, οι μαθητές και οι καθηγητές από το καταπληκτικό Γυμνάσιο Αγλαντζιάς με ένα ποστ στην ιστοσελίδα του φεστιβάλ για τον τρόπο προσέγγισης στο χώρο του #8ουΦεστιβάλΜαθητικούΡαδιοφώνου!!!
Προσοχή!!! Το ενδιαφέρον προσέλευσης φαίνεται να επεκτείνεται και σε άλλους κόσμους, πλανήτες, φεγγάρια…
Δείτε το βίντεο που τεκμηριώνει με τον πιο σαφή τρόπο αυτό το ενδιαφέρον!!!
Για αυτό “Με διαστημόπλοιο, με αεροπλάνο, με πατίνι, με τα πόδια; Ελάτε όπως θέλετε, φτάνει να μην το χάσετε!!!”
Save the date 25-27 April 2024 Λευκωσία, Κύπρος!!!
Ένα ευφάνταστο βίντεο με τους καταπληκτικούς μαθητές που θα είναι οι οικοδεσπότες του φετινού 8ου Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου!!! Συγχαρητήρια σε παιδιά και καθηγητές!!!
Φυσικά θα έλθουμε στη Λευκωσία να σας απολαύσουμε και live!!!
Ανυπομονούμε!!!
This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. These cookies ensure basic functionalities and security features of the website, anonymously.
Cookie
Duration
Description
cookielawinfo-checkbox-analytics
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Analytics".
cookielawinfo-checkbox-functional
11 months
The cookie is set by GDPR cookie consent to record the user consent for the cookies in the category "Functional".
cookielawinfo-checkbox-necessary
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookies is used to store the user consent for the cookies in the category "Necessary".
cookielawinfo-checkbox-others
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Other.
cookielawinfo-checkbox-performance
11 months
This cookie is set by GDPR Cookie Consent plugin. The cookie is used to store the user consent for the cookies in the category "Performance".
viewed_cookie_policy
11 months
The cookie is set by the GDPR Cookie Consent plugin and is used to store whether or not user has consented to the use of cookies. It does not store any personal data.
Functional cookies help to perform certain functionalities like sharing the content of the website on social media platforms, collect feedbacks, and other third-party features.
Performance cookies are used to understand and analyze the key performance indexes of the website which helps in delivering a better user experience for the visitors.
Analytical cookies are used to understand how visitors interact with the website. These cookies help provide information on metrics the number of visitors, bounce rate, traffic source, etc.
Advertisement cookies are used to provide visitors with relevant ads and marketing campaigns. These cookies track visitors across websites and collect information to provide customized ads.
Ένα ευφάνταστο βίντεο με τους καταπληκτικούς μαθητές που θα είναι οι οικοδεσπότες του φετινού 8ου Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου!!! Συγχαρητήρια σε παιδιά και καθηγητές!!!
Φυσικά θα έλθουμε στη Λευκωσία να σας απολαύσουμε και live!!!
Ανυπομονούμε!!!